CEPHE.com

DIŞ CEPHE MANTOLAMDA PEŞİNATSIZ 24 AY SENETL İ TAKSİT

Mantolama İzalasyon | | |

Fiyat Belirtilmemiş

Sakarya / Erenler / Erenler

  • İlan Tarihi
    1 Haziran 2014
İlan ile ilgili şikayetim var

İletişim Bilgileri

filiz aryan

İş Telefonu 0264 241 76 33

Cep Telefonu 0532 559 23 19

Üyelik Tarihi 1 Haziran 2014Açıklama

 

 

                   MANTOLAMA VE İZOLASYON

        Yapılacak işlemler

 

1- Gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra çevre ve çalışma platformu güvenliği ( güvenlik kuşağı bandı uyarı levhası ) sağlanacaktır. İskele altlarına yerlere örtüler serilecek cepheden düşen atıkların zeminin kirletmesini önleyecektir.

 

2- Binanın dış cephesine yıkılmayan ve inşaat sektöründe en çok tercih edilen KBS markalı boru iş iskelesi kurulacak ve tüm pencereler,panjurlar naylonla kaplanacak tüm pencere denizlikleri özel jelli arap sabunu sürülecek .

 

3- Cephede çalışacak ustalar emniyet kemerli ve baret ile çalışacaktır.

 

4- Çalışacak olan ustalar SSK lı olarak çalıştırılacaktır.

 

5- Balkon alınlarında bulunan gevşek kısımlar çekiçlenecektir.Balkon alınların daha sonra kara sıva ile sıvanacak ve son kat olarak file takviye olunacaktır.

 

6- Dış cephe ısı izolasyon sistemine başlamadan önce kaba sıva yapılmış yüzey kontrol edilip çekiçlenecek ve  düşeyde ve yatayda 1,00 cm geçen bozukluklar kaba sıva ile düzeltilecektir.


Su Basman Profillerinin Yerleştirilmesi

7- Su basma seviyesinde veya toprak seviyesinde sistemi darbelerden koruması için 0,8 mm et kalınlığında alimünyum dan imal edilmiş yalıtım levhası kalınlığında uygun genişlikte damlalık taşıyıcı profil kullanılacaktır.

Su basman profilleri kullanılmak istenen levhaların kalınlığına göre belirlenir ve yerleştirilir.

 

 

 

 

 

 

 

Isı Yalıtım Levharının Yapıştırılması
 

8- TS 7216 EN 13163 standardına uygun olarak üretilip pürüzlendirilmiş  kesimden önce 4 hafta ,kesimden sonra 2 hafta dinlendirilmiş olarak

  ( EPS) poliüretan yalıtım levhaları kullanılacaktır.16kg/32

yoğunlukta,4cm kalınlıkta ,yangına karşı B1 sınıfı şartlarına sahip  levha kullanılacaktır.

 

 

 

9-Kullanılacak yapıştırıcı TS belgeli DİN 1164 standartlarına uygun olarak esasına göre portland çimentosu ve akrilik ve reçine dispersiyon tozundan imal edilmiş olacaktır.

 

 

10-Levha yapıştırılacak yüzey ıslatılarak suya dolgun hale geritirildikten ve üzerindeki tozlar giderildikten sonra belirtilen özelliklerdeki özel yapıştırıcı su ile karıştırılıp macun kıvamına getirilerek m2’ye 4 veya 5 kg sarfiyat gelecek şekilde izolasyon levhalarına sürülüp taraklandıktan veya levhanın dört tarafı özel yapıştırıcısı ile çerçeveleyip ve orta kısımlarına belli bir miktar yapıştırıcı harcı konulup yapıştırıldıktan sonra şakülünde,mastarında düşey derzleri şaşırmalı ve aşağıda yukarıya doğru yatay olarak montaj yapılacaktır.Levhalar arasında seviye farkı olursa çıkıntılar törpülenecektir.

 

Yalıtım levhalarının yapıştırılacak yüzünü tamamen kaplayacak şekilde yapıştırıcı sürülür. Daha sonra bu yüzey taraklı mala ile taranır.Yapıştırma harcı uygulanmış levhalar, levhalar arasında boşluk kalmayacak şekilde duvara yapıştırılır.

 

 

YAPIŞTIRICI ÖBEKLEME VE TARAKLI OLARAK YAPILIR.

 

 

 

 

 

 

 

LEVHALAR ŞAŞIRMALI OLARAK YAPIŞTIRILIR

 

 

 

Isı Yalıtım Levhalarının Dübellenmesi
 

11-Strafor levhalarını yapıştırdıktan sonra  TSE 825  uygun yalıtım kalınlığı sert 10mm çaplı 120mm boyunda plastik çivili geniş başlı dübel çakılacaktır,Alt katlara levha başına 6 adet çakılacaktır.Katlar yükseldikçe dübel sayısı artacak veya çelik takviyeli  dübel kullanılacaktır.Özellikle cephe köşe başlarına dübel sayısı çoğaltılacaktır.

 


Yapıştırma işlemine ilave levhaların sürekliliğini ve performansını uzun ömürlü bir şekilde sürdürmesi için ısı yalıtım levhalarını dübellenir.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HER LEVHAYA TOPLAM 7 DÜBEL ÇAKILIR

 

 

 

 

Köşe Profillerinin Yerleştirilmesi

12-Köşe profili montajı yapılırken yapılacak sıvaya mastar görevi yapacağından yalıtım levhalarının yapıştırılmasından sonra sıva aşamasından önce Bina köşeleri ve pencere merkezleri gibi dış köşelerde sistemi koruması görevini yapmaktadır.0,6mm et kalınlıklı 25/25 mm ebatlı,yüzeyleri delikli alüminyum fileli profil olacaktır.Kullanılacak donatı filesi alkalilere dayanıklı 160gr/m2 ağırlıkta olacaktır.Tüm pencere merkezlerinde ve bina köşelerinde uygulanacaktır.Pencere denizliklerinde ise mermer denizliklerin damlalık payları mantolamadan sonra en az 1 cm dışarı taşacak şekilde imalat yapılacaktır.Bu uzunluğu sağlamayan denizliklere Alüminyum damlalık konulacaktır.

 

 

Köşelerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arkasında zamanla oluşabilecek ayrılma risklerini önlemek ve düzgün bir köşe oluşturmayı kolaylaştırmak köşe profilleri yerleştirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damlalık Köşe Profili

Damlalık ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanılır.

Balkon, çıkma v.b. bina bölümlerinden yağmur ve benzeri su akıntılarının yapı yüzeyine zarar vermeden uzaklaştırılmasını sağlayacak plastik,veya alüminyumdan yapılmış  damlalık kullanılacaktır.

 

 

Sıva Katlarının Oluşturulması ve Donatı Filesinin Yerleştirilmesi
 

 

13-Sıva ve  file uygulamasında yalıtım levhaları Çimento akrilik karışımlı özel granülometre sahip

( maximum  1mm) inorganik dolgu ve katkı maddelerinden oluşan elastik katkılı makine veya elle uygulanabilen ,inde elyaf lifler bulunan TSE ve DİN belgeli sıva malzemesi,minimum basma mukavemeti 15 N/mm2 ( 3mm kalınlık için),difüzyon değeri 0,2,02 m esneme mukavemeti 7,5 N/mm2 çekilme 0,8 mm/m2 olacaktır.sarfiyat 4 kg/m2

 

olacak şekilde olacaktır.Özellikleri içeren sıva maddesi su ile karıştırılıp macun kıvamına getirilerek yüzeye mala ile bir kat sürülecektir.Sıva kuruduktan sonra bir kat daha sıva yapılacak ve sıva kurumadan bütün binanın strafor olan kısımlarının tamamı en az 160gr/m2ağırlığında olan file ile kaplanacak ve aynı anda üçüncü kat düzeltme

 

 

 

 

 

 

sıvası çekilecektir.File ek yerleri en az 10 cm birbirlerinin üzerine binecek şekilde uygulanacaktır.Pencere köşelerinde ilave bir kat daha file  uygulanarak kurumaya bırakılacaktır.Yüzey kuruduktan sonra işlemi tamamlanacaktır.Bu uygulamada toplam kalınlık minimum 3mm,m2 sarfiyatı 4 kg az olmayacaktır.Levha yüzeyindeki birleşim yeri bozuklukları törpülenmeli özel sıvanın perdah yapılarak kalınlaştırılması önlenmeli.

Isı yalıtım levhalarının üzerine ilk kat sıva atılır.İlk kat sıvayı hemen takiben, donatı filesi ilk kat sıvanın üzerine hafifçe gömülerek yerleştirilir.Sıva kurumadan ikinci kat sıva yapılır.

  

 ASTAR VE SON KAT BOYAMA

14-Astar uygulaması sıva işleminden sonra dış cephe izolasyon astarı bir kat uygulanacaktır.

 

15-Astar aşamasından sonra dekoratif sıva çelik mala ile yüzeye çekilecek,kurumundan plastik mala ile daireler halinde perdahlanacaktır.Uygulama minimum 2mm kalınlıkta ve sarfiyat 3 kg/m2’den az olmayacaktır.Birbirine bağlı alanlar bütün halinde ve aralarında boşluk bırakılmadan sıvanacaktır.Geniş yüzeylerde rulo veya mala izi bırakmamak için yeterli sayıda eleman kullanılarak aralıksız uygulama yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

SON KAT İŞLEMİ OLAN DEKORATİF SIVA

 

16-Su İzolak uygulaması Dekoratif sıvanın kurumasından sonra dekoratif kaplama ile boya tabakası arasında aderansı artıcı ve su geçirimsiz özelliğe sahip astar tabakası çekilecektir.Saf akrilik,polimer,çapraz bağlı

* UV ışınlarına dayanımlı

* -40/+50 derece sıcaklıklara dayanımlı

* Yüksek çekme direncine sahip

*Nefes alabilen

*CO2 bariyeri oluşturulacak donatı korbonasyonunu engelleyecek

*Toz ve kirlenmeye karşı dirençli olacak şekilde cephe astarlanıp rulo fırça ile iki kat silikon esaslı dış cephe boyası  uygulanacaktır.İlk kat %10 sulandırılarak,ikinci kat sulandırılarak toplam sarfiyat 500-550 gr/m2 olacak şekilde uygulanacaktır.

 

 

 

17-Uygulamada dikkat edilecek hususlar.

*Hava sıcaklığı +5 derecenin üzerine olduğu ve sıcaklığın 24 saat direncinin altına düşmeyeceği ortamlarda uygulanacaktır.

*Uygulama yüzeyi su ve toz etkisinden korunacaktır.

*Rüzgarlı havaların kurumayı hızlandıracağı göz önünde bulundurulacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YAPILACAK

18- Dış cephelere iskele kurulacak iskeleden sonra gerekli güvenlik önlemleri alınarak cephelerde zemin hazırlığı ve yalıtım uygulamasına başlanacaktır

19- Bütün cephelere 4cmlik  Filli boyanın malzemesi olan FAWORİ  ısı yalıtım  uygulanacaktır. Açık balkon içleri aynı şekilde mantolama yapılacaktır.Kapalı balkonlara girilmeyecek dıştan yapılacak

20-Binada bulunan balkon dış duvar yüzey kısmı dekoratif sıva yapılacak Cephelerde bulunan cam merkezlerine  binanın daha şık ve dekoratif görünmesi için söve sistemi köşelere köşe taşı uygulanacaktır

 Cephede bulunan kurtarmayan  pencere mermerlerine PVC  denizlik takılacak

21- binanın zemin  kısmı dekoratif  sıva  ve boya olacak

22- binanın  bitiş köşelerine  söveden  köşe taşı  yapılacak

23-Çalışma esnasında doğabilecek iş kazaları ve diğer zararlardan yüklenici firma sorumludur

24-Bu işlemler yapıldıktan sonra binanın etrafı temizlenecek çıkan molozlar atılacak işin teslimatı yapılacak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikler

2757 kere görüntülenmiştir